جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • بوکسور ملّی پوش آذربایجان غربی از کسب مدال بازماند

   مسابقات آسیایی تایلند؛

   بوکسور ملّی پوش آذربایجان غربی از کسب مدال بازماند

   بوکسور ملّی پوش آذربایجان غربی از کسب مدال بازماند

   حسین دانشور» ملی پوش جوان و شایسته نقده ای آذربایجان غربی در جریان مسابقات قهرمانی بزرگسالان 2019 آسیا تایلند در دومین مبارزه خود از مرحله یک چهارم نهایی با قبول شکست در برابر حریف خود از دور مسابقات کنار رفت.

   به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی مرتضی نظری رئیس هیأت بوکس استان در این خصوص افزود: رقابت های بوکس قهرمانی بزرگسالان آسیا از روز جمعه /30 فروردین/ به میزبانی شهر بانکوک تایلند آغاز شده و تیم ایران با 9 بوکسور در این رویداد آسیایی شرکت کرده است.
   وی بیان کرد: «دانشور» بوکسور جوان و بلندقامت وزن 81 کیلوگرم تیم ملی ایران روز دوشنبه در دومین مبارزه خود از مرحله یک چهارم نهایی، مقابل «ماروین نوبل» بوکسور انگلیسی الاصل تیم ملی فیلیپین قرار گرفت و در سه راند متوالی شکست خورد و از دور مسابقات حذف شد.
   وی ادامه داد: دانشور روز یکشنبه گذشته در نخستین تجربه آسیایی خود مقابل «نگوین مانه چونگ» از ویتنام به برتری رسیده بود.
   رییس هیات بوکس آذربایجان غربی گفت: در دیگر دیدار مرحله یک چهارم نهایی «مسلم مقصودی» بوکسور وزن 64 کیلوگرم مقابل «ساناتولی تولتایف» از قزاقستان شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.
   نظری افزود: از 9 بوکسور اعزامی تیم ملی ایران تاکنون هشت بوکسور از دور مسابقات حذف شدند و «شاهین موسوی» تنها بوکسور وزن 75 کیلوگرم باقی مانده ایران است که فردا /سه شنبه/ در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف حریفی از مغولستان می رود.
   وی اضافه کرد: اکبر احدی با کمک علی مظاهری و افشین نادری هدایت تیم ملی بوکس ایران را بر عهده دارد و همایون اردلان سرپرستی این تیم را عهده دار است.
   امید احمدی صفا در وزن 49 کیلوگرم، سجاد محمدپور در 56 کیلوگرم، اشکان رضایی در 60 کیلوگرم، مسلم مقصودی در 64 کیلوگرم، سجاد کاظم زاده در 69 کیلوگرم، شاهین موسوی در 75 کیلوگرم، حسین دانشور در 81 کیلوگرم، پوریا امیری در 91 کیلوگرم و ایمان رمضان پور در به اضافه 91 کیلوگرم، بوکسورهای اعزامی به تایلند هستند.
   حسین دانشور اسفند سال گذشته با برتری مقابل تمامی حریفان، مدال طلای تورنمنت بین المللی جام مکران در استان سیستان و بلوچستان را بر گردن آویخت و مورد توجه کادر فنی تیم ملی قرار گرفت.
   اخبار مرتبط
آذربایجان غربی - اداره کل ورزش و جوانان
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.